رونمایی از کتاب «در آستان هشتمین خورشید» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

رونمایی از کتاب «در آستان هشتمین خورشید» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

همزمان با دومین روز برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب «در آستان هشتمین خورشید» رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه معارف اسلامی، کتاب «در آستان هشتمین خورشید» با سخنرانی شاعر عصر انقلاب علیرضا قزوه، نعمت‌الله فیروزی نماینده دانشگاه بین‌المللی امام رضا (علیه‌السلام) و حجت­الاسلام و المسلمین مجتبی مهدی مؤمن نماینده دانشگاه معارف اسلامی، در سالن عمومی سرای اهل قلم در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.

کتاب «در آستان هشتمین خورشید» ویژه درس تاریخ امامت به قلم حجت الاسلام دکتر محمدباقر پورامینی و کوشش نعمت الله فیروزی استاد گروه معارف دانشگاه بین‌المللی امام رضا علیه السلام تهیه و تنظیم شده است.

در این کتاب که برای عموم مخاطبان به ویژه جامعه علمی، دانشگاهی و حوزوی به نگارش درآمده است تلاش شده در ۶ بخش و در ۴۳۲ صفحه، با تکیه بر منابع اصیل و متقن، مهم‌ترین پرسش‌ها در سیره، زندگی و معارف امام رضا (ع)، حیات علمی، دانش گستری و مناظرات ایشان، سیره سیاسی و اجتماعی، حیات جامعه اسلامی در زمان ایشان و آثار و برکات مادی و معنوی حضرت در جهان اسلام و جهانیان، منشور زندگی در آموزه‌های امام و همچنین آثار زیارت حضرت با گفتاری عاری از ابهام و ایهام پاسخ داده شود.

یادآور می شود؛ سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، توانستن است» از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

منبع خبر: معاونت پژوهشی